A Hanti-Manszijszkban zajló Grand Prix-verseny negyedik fordulójában az orosz Valentyina Gunyina legyőzte a mesterhármassal rajtoló grúz Nino Bacsiasvilit. A hazai pályán játszó Olga Girja második győzelmét könyvelhette el, a grúz Lela Dzsavahisvili harmadszor kapott ki. Az orosz házirangadón Alekszandra Kosztenjuk jó játékkal nyert a passzív állást vállaló Natalija Pogonyinával szemben. Megszerezte első győzelmét az indiai Dronavalli Harika, először vesztett az ukrán Natalija Zsukova. Az iráni Sarasadat Khademalsarieh a francia Almira Szkripcsenkóval osztozott meg a ponton, a kínai Ju Wenjun a grúz Bela Hotenasvilivel gyorsan remizett. Gubyina, Bacsiasvili és Girja félpontos előnnyel holtversenyben vezet. A szerdai pihenőnap után csütörtökön folytatódik a pontvadászat.

art_1046

A negyedik játéknapon a mesterhármassal rajtoló grúz Nino Bacsiasvilire újabb rangadó várt. Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk legyőzése után a csapattárs, a szintén háromszoros olimpiai bajnok Valentyina Gunyina ellen a nyitásból már jelentős hátránnyal került ki, gyalogot is vesztett. Az orosz nagymesternő azonban szokásos időzavarában rontott, Bacsiasvili kétszer is fonalas remit szalasztott el. A végjátékban érvényesült a futó ereje a huszárral szemben, Gunyina a győzelemmel beérte Bacsiasvilit.

A hazai pályán játszó orosz Olga Girja sötéttel nyert a teljesen formán kívül játszó a grúz Lela Dzsavahisvili ellen, a nyeréssel az élen álló trió tagja lett.

p1010770-1024x768

Az orosz házirangadón az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk feledtette előző napi gyengébb játékát. Az olasz megnyitású partiban Natalija Pogonyina nem talált tervet, passzív felállásával e4gy pillanatra sem volt esélye.

p1010734-1024x768

Először nyert az indiai Dronavalli Harika, három döntetlen után vesztett az ukrán Natalija Zsukova. A francia védelmű játszmában Harika térelőnyével nyugodtan építkezhetett, Zsukova sok apró hibával játszott, majd vesztőt húzott.

Két parti fejeződött be döntetlennel. A kínai Ju Wenjun a grúz Bela Hotanasvilivel osztozott meg a ponton, lépésismétléssel „védték ki” a 30 lépéses szabályt.

p1010624-1024x768

Az iráni Sarasadat Khademalsarieh a francia Almira Szkripcsenkóval remizett. A tornán már csak hárman veretlenek, az iráni sakkozónő mellett Girja és Ju Wenjun.

A 4. forduló eredményei:
Lela Dzsavahisvili (grúz, 2461) – Olga Girja (orosz, 2450) 0 – 1 (Réti megnyitás, 29)
Bela Hotenasvili (grúz, 2426) – Ju Wenjun (kínai, 2580) döntetlen (Katalán megnyitás, 21)
Dronavalli Harika (indiai, 2543) – Natalija Zsukova (ukrán, 2448) 1 – 0 (Francia védelem, 34)
Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2555) – Natalija Pogonyina (orosz, 2492) 1 – 0 (Olasz megnyitás, 44)
Valentyina Gunyina (orosz, 2525) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2489) 1 – 0 (Bogoindiai védelem, 75)
Almira Szkripcsenko (2455) – Sarasadat Khademalsarieh (iráni, 2435) döntetlen (Olasz megnyitás, 30)